
Vandaag in de KINK Tijdmachine: 1994
Met de KINK Tijdmachine duiken we iedere avond een half uur lang in het nieuws, de trends en de muziek van een specifiek jaar. Vandaag is dat 1994! Je hoort de KINK Tijdmachine bij Tim Op het Broek in KINK Rush Hour.
1994
Het jaar dat vooral herinnert zal worden vanwege die donkere dag in april. Als donderslag bij heldere hemel kwam de wereld erachter dat Kurt Cobain al drie dagen lang dood was. Hij had een einde aan zijn leven gemaakt en Nirvana bestond niet meer. Gelukkig kwam er een half jaar later troost in de vorm van het MTV Unplugged album.
Sowieso kwam er een hoop moois uit in 1994. Dookie van Greenday bijvoorbeeld, maar ook Superunknown van Soundgarden en Definitely Maybe van Oasis.
En dan was er natuurlijk Pinkpop, met dat epische optreden van Rage Against The Machine. De mosh-pit zorgde voor een aardbeving van 1,0 op de schaal van richter.
En ook de tweede editie van Lowlands was fantastisch, met The Offspring, Cypress Hill en Afghan Wigs op het podium.
1994 was ook het jaar dat Nelson Mandela de eerste zwarte president van Zuid-Afrika werd.
KINK TIJDMACHINE
Iedere dag stoppen we 4 nummers uit een jaar in de KINK Tijdmachine en jij bepaalt welke eruit komt. Vandaag bestaat de keuze uit deze klassiekers uit 1994:
- Edwin Collins - 'A Girl Like You'
- Portishead - 'Glorybox'
- Underworld - 'Cowgirl'
- Weezer - 'Say It Ain't So'
Welke wil jij vanavond bij Tim horen? Stemmen kan via Facebook, Twitter of Instagram, of natuurlijk via de KINK app!
Datum
2 augustus 2020
SHARE
Gerelateerd nieuws

Vier St. Patrick's Day op KINK met heel veel Ierse muziek
KINKnieuws12 maart 14:24

Dit is de route van Radio On Tour 2026!
Radio On Tour, KINKnieuws10 maart 15:52

Afsluiter van Radio On Tour in Vorstin Hilversum!
KINKnieuws, Radio On Tour9 maart 16:00

Sam Fender, Hideous en Radio On Tour headliner IlÆnder nieuw op de KINK Playlist!
KINKnieuws9 maart 14:13

Op 14 april komt Radio On Tour naar Gebouw-T in Bergen op Zoom met Johan!
KINKnieuws, Radio On Tour6 maart 16:55

