
Luister de Mellotron-special terug!
Op KINK hoor je vaak de gitaar, ook een basgitaar en drums zijn met enige regelmaat te horen en zo nu en dan hoor je een piano of een keyboard. Maar ook de Mellotron komt vaak voorbij. De wat zeg je? Exact! De Mellotron!
De Mellotron, een iconisch muziekinstrument dat zijn wortels heeft in de jaren 1960, staat bekend om zijn unieke geluid en bijdrage aan de muziekgeschiedenis. Het instrument maakt gebruik van een reeks analoge tape-loops die zijn opgenomen met verschillende instrumenten, waaronder strijkers, fluiten, koren en andere geluiden. Wanneer een toets wordt ingedrukt, wordt de corresponderende tape-loop afgespeeld, waardoor de illusie van het live spelen van dat instrument ontstaat. De fluitjes in het begin van 'Strawberry Fields Forever' komen van de Melltotron. Of wat dacht je van de violen in 'Wonderwall' van Oasis. Dat zijn geen echte violen, maar de Mellotron!
In de Avondapotheek stond Tim Op het Broek teen uur lang stil bij dit instrument. Nieuwe en oude muziek met de gezamenlijke deler; de mellotron! Luister de show hier terug
Datum
29 april 2024
SHARE
Gerelateerd nieuws

Maiko Valentijn (CEO GroupM) zamelt platen en donaties in voor Radio On Tour!
KINKnieuws31 maart 08:26

KINK stuurt je deze week naar Rock Werchter!
KINKnieuws28 maart 18:00

No Guts No Glory regelde Henk Dissel voor Mariekes verjaardags- & huwelijksfeest
KINKnieuws28 maart 10:00

Kom langs bij Radio On Tour: KINK voor No Guts No Glory!
KINKnieuws27 maart 11:25

Unieke livesessie en Q&A met Blaudzun
KINKnieuws27 maart 08:40