
KINK ook in hoger beroep in gelijk gesteld: FM-frequenties worden volgend jaar geveild
Goed nieuws! Vandaag oordeelde het CBb dat de FM-frequenties in Nederland in 2023 opnieuw verdeeld moeten worden! KINK krijgt dan dus een eerlijke kans op distributie via FM.
Afgelopen zomer, op 20 juli, vernietigde de rechtbank van Rotterdam de door de minister van Economische Zaken & Klimaat ingestelde noodverlenging van drie jaar voor alle landelijke commerciële FM-frequenties. Die uitspraak was het resultaat van een door KINK aangespannen beroepsprocedure. KINK verzette zich tegen de onnodige verlenging van de FM-vergunningen, en wilde dat de vergunningen na 20 jaar opnieuw zouden worden verdeeld, zodat KINK op één of meer kavels kon gaan bieden.
Tegen dat vonnis zijn andere commerciele radiozenders in hoger beroep gegaan bij het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb).
Vandaag oordeelde het CBb dat het vonnis van de rechtbank van Rotterdam in stand moet blijven, waarmee de hoogste rechter op het gebied van het economische bestuursrecht dus bevestigt dat de FM-frequenties in 2023 opnieuw verdeeld moeten worden. Goed nieuws voor KINK dus!
“Wij zijn enorm blij met deze uitspraak voor de luisteraars van KINK”, aldus Jan Hoogesteijn, onze algemeen directeur. “De noodverlenging van drie jaar was een ongekende en niet te verdedigen afscherming van de radiomarkt. KINK kijkt uit naar de herverdeling van FM-frequenties in 2023. We gaan uit van een open en transparante veiling waarbij het geluid van KINK een eerlijke kans krijgt op distributie via FM, nog altijd goed voor twee derde van de landelijke beluistering”
Datum
20 december 2022
SHARE
Gerelateerd nieuws

Kies de tracks bij nummers 476 tot 464 in de KINK Album Top 1000 A La Carte
KINKnieuws19 december 08:00

Dit is Whamageddon 2025!
KINKnieuws12 december 08:01

Tijdens Whamageddon win je Hitster Rock!
KINKnieuws12 december 06:00

Radio On Tour: KINK voor No Guts No Glory
KINKnieuws12 december 05:00

Queens of the Stone Age frontman Josh Homme: "The Catacombes play their own music"
Gemist, Interviews, KINKnieuws, Muzieknieuws4 december 08:00

