
Goed nieuws: death metal maakt vrolijk
Gek op death metal? Dan ben je in aanleg een vrolijk mens, zo blijkt uit officieel onderzoek.
Mensen die veel naar death metal luisteren, zijn niet ongevoeliger voor gewelddadige beelden dan mensen met een andere muzieksmaak. Dat blijkt uit een studie van de Macquarie University in Australië. Sterker nog, death metal roept vooral vreugde-gevoelens op, aldus de studie.
Voor het onderzoek werden mensen blootgesteld aan gewelddadige video's, terwijl ze naar muziek luisterden. Het ene deel kreeg Happy van Pharrell te horen, terwijl de andere helft Eaten van Bloodbath moest luisteren.
Wat bleek? Beide testgroepen hadden gelijwaardige reacties op wat ze te zien kregen. Death metal luisteren maakt dus niet gevoelloos voor geweld, zo concludeert het onderzoek. “De fans van death metal zijn vriendelijke mensen”, zegt professor Bill Thompson, die het onderzoek uitvoerde. “Ze gaan niet naar buiten om mensen pijn te doen.” In tegendeel zelfs: volgens professor Thompson zijn vreugde en ‘empowerment’ de dominerende emotionele reacties op het muziekgenre.
Dit nieuws, naast nieuws over Pinkpop, Pukkelpop en de Red Hot Chili Peppers is ook te horen in de Daily KINK van vandaag.
Datum
14 maart 2019
SHARE
Gerelateerd nieuws

Festivals luiden de noodklok over de toekomst
Gemist, Muzieknieuws28 augustus 08:10

Check hier de nieuwe Florence + The Machine en de nieuwe Twenty One Pilots!
Muzieknieuws21 augustus 12:56

The Black Keys raden liedjes op straat
Muzieknieuws21 augustus 12:24

Sam Fender en U2 spreken zich uit over Gaza
Muzieknieuws11 augustus 12:38

Nieuwe apentunes op komst? Arctic Monkeys én Gorillaz teasen naar nieuw werk.
Muzieknieuws11 augustus 11:46