Festivals in gevaar door tekort aan politie?
Staan de festivals aan het einde van de zomer en in het najaar op losse schroeven? Politievakbond NPB luidt de noodklok in De Telegraaf. "We kunnen hier als politie niet aan voldoen."
De politie is volgens voorzitter Struys "uitgewoond". "Wat je ziet is dat evenementen die eerder waren uitgesteld, nu aan het einde van de zomer of in het najaar plaatsvinden", zegt Struys in de Telegraaf. "Maar het aantal is zo hoog."
Berend Schans, directeur van de Nederlandse Vereniging voor Poppodia en Festivals, reageert verbaasd op de uitspraken. "Hoeveel politie zie je nou eigenlijk echt bij grote festivals als bijvoorbeeld Down The Rabbit Hole? Dat is vaak het werk van private beveligingsdiensten".
CAO-RETORIEK
"Het lijkt een beetje op CAO-onderhandelings-retoriek", reageert Schans op KINK. "De politie kampte al voor de COVID-perikelen met een te grote uitstroom, dus ik vind het wel wat frappant dat het via deze band gespeeld wordt".
HOOPVOL
Schans kijkt verder hoopvol uit naar het najaar. "Het wordt ingewikkeld, we zijn nog steeds bezig met het garantiefonds bijvoorbeeld. Maar ik zie het hoopvol in, er gloort licht aan het eind van de tunnel. Vanaf het najaar gaan we weer vlammen!"
Het interview met Berend Schans is hieronder te beluisteren.
Datum
26 mei 2021
SHARE
Gerelateerd nieuws

Motörhead gitarist Phil Campbell overleden
Muzieknieuws14 maart 20:30

Deze oude Weezer-track ontploft op TikTok
Muzieknieuws11 maart 07:36

Muse opent pre-save! Iets nieuws staat op het punt te knallen
Muzieknieuws7 maart 07:52

White Lies: "Music is unexplainable"
Interviews, KINKnieuws, Muzieknieuws3 maart 19:15

Nirwana Tuinfeest vult line-up aan met nieuwe namen: o.a. The Kooks, Wodan Boys en Magazines
Muzieknieuws3 maart 12:01

