Stuur ons een berichtje

Jeroen van Erp

Fatal Flowers zijn terug!

The Fatal Flowers keren terug op de Nederlandse podia en maakten dat vanochtend als eerste bekend op KINK. Zanger en gitarist Richard Janssen vertelde aan KINK-dj Michiel Veenstra dat de band komende zomer een reeks festivalshows speelt, waarmee een lang gekoesterde wens van hun fans eindelijk wordt ingewilligd.

The Fatal Flowers speelden in 2019 een succesvolle reünietour in de clubs, maar tot festivaloptredens kwam het toen niet. Janssen: “We hebben 2019 een reünietour gedaan, toen zijn we nooit aan festivals toegekomen eigenlijk, en dat vonden we eigenlijk heel jammer.”

Komende zomer verandert dat. Vandaag kondigde Bospop de eerste festivalshow aan voor 2026 en volgens Janssen volgen er de komende maanden meer aankondigingen. “Ik kan de namen nog niet bekendmaken, maar als de mensen de socials checken worden de komende maanden al die data bekendgemaakt. Ik heb er echt zin in om de hele zomer in busjes te zitten en op de podia te staan.”

NU OF NOOIT

Het is precies veertig jaar geleden dat het debuutalbum Younger Days verscheen, de plaat waarmee The Fatal Flowers zich ontwikkelden tot een bepalende band binnen de Amsterdamse gitaarscene. Die verjaardag vormt nu het ideale moment om terug te keren. “Toen kwam de klik van: het is precies 40 jaar geleden. Dan moet het nu. Anders doen we het nooit meer.”

De band speelt in dezelfde bezetting als in 2019: Richard Janssen, Robin Berlijn, Geert de Groot en Henk Jonkers. “We gaan een festivaltoer doen,” bevestigde Janssen in de KINK-ochtendshow. “Waarom zou je niet met een paar goede vrienden in een busje stappen om op een paar mooie festivals te gaan spelen?”

The Fatal Flowers zijn komende zomer dus terug op de festivals. De eerste bevestiging: Bospop 2026.

Datum

9 december 2025

SHARE

NU op KINK

Alice in Chains

Would

Gedraaid op KINKOpen

Stuur ons een berichtje