
Brian Molko van Placebo aangeklaagd voor laster
Brian Molko, frontman van Placebo, is aangeklaagd wegens laster nadat hij de Italiaanse premier Giorgia Meloni tijdens een optreden in 2023 uitmaakte voor een "stuk stront, fascist, racist". De rechtszaak draait om de uitspraken die hij deed op het Sonic Park-festival in Stupinigi, Italië. Volgens de Italiaanse krant La Stampa heeft het Openbaar Ministerie in Turijn hem nu officieel aangeklaagd voor "minachting van de instellingen", een misdrijf dat kan leiden tot een boete tot €5.000.
Molko, bekend om zijn uitgesproken meningen, nam het in zijn carrière vaker op tegen politieke figuren. Dit keer kwam zijn kritiek terecht bij Giorgia Meloni, leider van de extreemrechtse partij Fratelli d'Italia en premier sinds 2022. Haar regering wordt beschouwd als de meest rechtse die Italië sinds Mussolini heeft gekend, met een nationalistische agenda die onder meer leidt tot strengere migratiepolitiek en het stopzetten van registraties van kinderen van homostellen.
Zijn woorden tijdens het festival bleven niet onopgemerkt en leidden tot juridische stappen. In Italië is het namelijk strafbaar om de overheid, het parlement, de rechterlijke macht of het leger te beledigen, iets waar Molko nu voor vervolgd wordt. Als hij schuldig wordt bevonden, kan hij direct worden gedagvaard en een fikse boete opgelegd krijgen.
Datum
18 februari 2025
SHARE
Tags
#PlaceboGerelateerd nieuws

Foo Fighters en Nine Inch Nails wisselen van drummer
Muzieknieuws31 juli 09:21

Birmingham neemt afscheid van Ozzy Osbourne
Muzieknieuws, Gemist30 juli 16:12

Sta jij op het podium van de Oosterpoort? Meld je aan voor Play At Vicefest!
KINKnieuws, Muzieknieuws28 juli 20:46

George Kooymans van Golden Earring overleden
Muzieknieuws23 juli 14:55

Ozzy Osbourne overleden
Muzieknieuws, KINKnieuws22 juli 20:18